90'lı Yıllarda Başlayan Marka Yolcuğu

TARİHÇEMİZ

Hidayet, Ali ve Sakin YALÇIN 90’lı yıllarda başlayan tekstil yolculuğunun sonunda, dokuma ve hazır giyim sektörünün önde gelen firmalarında ve Avrupa ülkelerinde ( Hollanda ve Belçika ) çalışarak edindiği sektör bilgi ve birikimlerini de değerlendirerek; 2008 yılında sıvı geçirmez alez ve çeşitleri, ev tekstil ürünleri imalatı yapmak amacı ile Zeyd Tekstil’i kurdu .

 
Tarihçe

MARKALAŞMA SÜRECİ

 • 2009İlk Büyük Tesis ve Makine Yatırımları

  2009 Yılında ilk büyük tesis ve makine yatırımı ile üretim ve çalışan kapasitesini artırarak büyümesine devam etmiştir. Markalaşma yolunda MİSLİNA markasına yatırım yaparak ilk İhracatını Yunanistan’a sıvı geçirmez mutfak seti ihracatı yaparak başlamıştır. Aynı yıl Almanya‘ya havlu ve gabardin kumaştan (su itici özellikli kumaş) aşçı, kasap ve barmen önlükleri ihracatı yaparak büyümesine yurtdışı pazarlarda devam etmiştir. Uluslararası İstanbul EVTEKS fuarında katılımcı olarak yer almıştır.
 • 2010İhracat Ülkelerinin Genişlemesi

  2010 Yılında İsrail, İngiltere, Fransa pazarlarına ihracata başlamıştır ve halen de devam etmektedir. Ayrıca kendi E-Ticaret platformunu kurarak ulusal çapta satışa başlamıştır.
 • 2011-2012Makine Yatırımları

  2011 Yılında ilave makine yatırımı yaparak Laminasyon makinesi yatırımını tamamlamış ve üretim kapasitesini artırmıştır. Kazakistan’da düzenlenen tekstil fuarında da katılımcı olarak yerini almıştır. 2012 Yılında dokuma makinesi yatırımı yaparak havlu ve bornoz üretimini kendi kaynaklarıyla karşılamaya başlamıştır.
 • 2013-2015Satış Hacminin ve İhracatın Büyümesi

  2013, 2014 ve 2015 Yıllarında yapılan ilave yatırımlarla ve artırılan ürün çeşitliliğiyle yurtiçi pazarlarda üretim ve satış rakamlarını 2 katına çıkarmıştır. Önde gelen Ulusal ve Uluslararası marka ve firmalarla anlaşmalar yapılarak ürün tedariğine başlanmıştır. Ayrıca 2015 yılında makine parkını tamamen yenileyerek en son teknolojiye sahip makinelerle üretim ve ürün kalitesini yükseltmiştir.
 • 2016-2018Ürün Çeşitliliği ve Markalar

  2016 Yılında uluslararası pazarlama ağını genişleterek örgü kumaşlar, wellsoft battananiye vs. farklı ürünler bünyemizde üretime başlamıştır. 2018 Markalaşma ve ürün çeşitliliği amacıyla Silver NEEDLE markasının patent hakları alınmıştır.
 • 2019-2020AR-GE Faaliyetleri

  2019 Yılında OUTLAST teknolojisiyle ilgili ar-ge çalışmaları başlatılmış, başarılı bir şekilde ürün geliştirme aşaması sonuçlanmıştır. 2020 Bebe giyimine yönelik ürün ar-ge ve marka çalışmaları başlamıştır. Ayrıca 10.000 metrekarelik kapalı alana sahip yeni fabrika yatırımına başlanmıştır.

Artan İhracat Hacmi


Özellikle Avrupa'da yüksek pazar payına sahip Zeyd Tekstil, bugün 4 kıtada 15'ten fazla ülkeye ihracat yapıyor.

 
SERTİFİKALARIMIZ

Avrupa'da ve uluslararası standartlarda sertifikalarımız ile üretimimizin kalitesini vurguluyoruz.

Markalarımız


Her zaman en iyi kaliteyi sunan Zeyd Tekstil, bünyesindeki markaları ile her geçen gün yeni projeler ve ürünler üretmeye devam ediyor

Markalarımız, yıllardır olduğu gibi, bundan sonra da artan yatırım planları, yeni projeleri, ürünleri ve büyüyen iş hacmiyle en iyi kaliteyi sunmaya devam edecek.