Zeyd Tekstil’in kurucusu Hidayet YALÇIN; 1995 yılında başlayan tekstil yolculuğuna, dokuma sektörünün önde gelen firmalarında çalışarak edindiği sektör tecrübelerini 2008 yılında, ev tekstil ürünleri imalatı ve pazarlamasını yapmak amacı ile Zeyd Tekstil’i kurmuştur.

Zeyd Tekstil bünyesinde; 2500m² havlu dokuma, 2200m² kapalı konfeksiyon ve kumaş laminasyonu tesisleri bulundurmaktadır. Yatak koruyucuları, mutfak önlükleri, otel grubu ve membran kaplama kumaş çeşitlerinin üretiminde, üretim kalitesini Oeko-Tex Standart 100 ile belgelemiştir.

Bilimin ve teknolojinin yardımıyla uzmanlaşmış olduğu sıvı geçirmez ev tekstil ürünlerinde wellsoft battaniye ve bornoz çeşitleriyle Dünya için üretim yapmanın gururunu taşımaktadır.

Vizyonumuz;

Zeyd Tekstil olarak ulaştığımız nokta; rekabet ortamında hızlı, kaliteli ve üretim gücüyle müşterilerimizin ilk akla gelen markayız. Temel değerleri ve ortak hedefleri olan, her zaman mutlu çalışanların ve memnun müşterilerinin olduğu bu dengeye sahip şirketimizi aynı hedefler doğrultusunda ilerlemesi en önemli amacımızdır.

Misyonumuz;

Misyonumuz; müşteri odaklı üretim tecrübemizi, ekip ruhumuzla birleştirerek daima müşterilerimize kaliteli ve hızlı hizmetler sunmaktır.
Müşterilerimizle güvene dayalı ticaret yapmakta, taleplerini en iyi şekilde karşılamakta ve kaliteli hizmet sunarak yolumuza devam etmekteyiz.

İhracat Politikamız;

Tüm dünya ülkelerine sahip olduğumuz Oeko-Tex Standart 100 ve BSCI sertifikaları sayesinde hızlı ve kolay ihracat yapabilmekteyiz. Zeyd Tekstil ürünlerinin nakliyesinde ve ihracat gümrük işlemleriyle ilgili tüm sorumlulukları almaktadır.
Zeyd Tekstil, Yüksek kalite standartlarında üretim yapmakta olan uluslararası tekstil üreticisidir. Verdiği hizmetlerdeki ayrıcalıkları, yıllar içinde edindiği tecrübe ile farklı müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamak üzere kurduğu ve sürekli geliştirdiği departmanlarından almaktadır.
Zeyd Tekstil, kumaş üretimden kalite kontrole kadar üretiminin her aşamasını ayrı ayrı kontrol etmekte, dışardan destek alarak da kalitesini tescilletmiştir.

İnovasyon;


Tüm dünyadaki müşterilerimizin rekabet güçlerini artırmak adına kumaşlarımızı geliştirmekte, model ve ölçü seçeneklerimizi artırmakta, Zeyd Tekstil olarak sürekli inovatif çalışmalar geliştirerek müşterilerine ayrıcalıklar sunmaktadır.
Üretim süreçlerinde; zaman kısaltıcı üretim teknikleri geliştirmekte, şirket içi sosyal projelerle ve verimliliği artırıcı teknik çalışmalarla farkındalık yaratmaktadır.

İnsan Kaynakları;


Zeyd Tekstil, firmanın en değerli parçasının çalışanları olduğuna inanan bir şirkettir. Çalışan memnuniyetini ön planda tutarak işe girişten itibaren bir çok aşamada eğitimler düzenlemekte çalışma ortamlarını verimli kılmayı hedeflemektedir.
Sosyal aktivitelerle çalışanlar ve yönetim kadrosu arasında diyaloğu sürekli tutmayı, çalışan bağlılığını geliştirmektedir.


ZEYD TEKSTİL İNŞAAT GIDA HAYVANCILIK İTHALAT İHRACAT A.Ş.